Zpět v menuzpět na: Příběhy cizinců

Je hezké vás mít
Jaká byla životní cesta z původní domoviny
k nám do České republiky? Jaká byla role Žebříku, z.s. v pomoci potřebným?

Je hezké vás mít

Je hezké vás mít, již tři roky navštěvuji centrum pro cizince Žebřík. Hodně mi pomohly třeba kurzy počítačů a českého jazyka, kde jsem se mohla zdokonalit ve slově a písmu. Velká škoda, že tyto kurzy již nejsou dotovány.

Vážím si přátelského přístupu zaměstnanců paní Lenky a Aleny, jejich vstřícnosti. Zvláště paní Lenka, která zná mé starosti, snaží se mi radou a praktickým přístupem pomoci. Takže ze zoufalé Neli se stává méně zoufalá. Další důvod, že sem ráda chodím, je stejný přístup k víře a Bohu. Věřím, že mi můj anděl ukázal cestu právě do Žebříku, kde se cítím v bezpečí a pohodě, a když jsem moc smutná, vím, že se mi tady ve společnosti ostatních vrátí dobrá nálada.

Někdy se zdá můj humor trochu drsný, ale je to jen zdání. Ve skutečnosti jsem mezi vámi velmi ráda a vy už mne znáte a berete mne s nadhledem. Na konci svého článku, který vás doufám nenudil, chci poděkovat za vše co děláte a do dalších let přeji zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v této vaší činnosti. Věřím, že také jako nezisková organizace máte problémy udržet se v činnosti tady pro nás, cizince, ale věřím, že pod ochranou Pána Boha vše zvládnete i v dalších letech.

Vaše N.Š.

AKTUÁLNÍ PROGRAM


     

MOZAIKA - MULTIKULTURNÍ CENTRUMMultikulturní centrum plné zábavy a zajímavých věcíPestrá nabídka nejrůznějších aktivit pro děti i dospělé.

PRO CIZINCE

Podívejte se, co Centrum podpory cizinců nabízí.

Poskytujeme informační, odborné poradenské a vzdělávací služby pro cizince a jejich rodiny na Prostějovsku s cílem podpořit jejich integraci.

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství       Olomoucký kraj        Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                  Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Slovo Života                  Dobrovolnické centrum Olomouc                

Napište nám na: zebrik(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.