Zpět v menuzpět na: Příběhy cizinců

Jak mně pomohl Žebřík
Jaká byla životní cesta z původní domoviny
k nám do České republiky? Jaká byla role Žebříku, z.s. v pomoci potřebným?

Jak mně pomohl Žebřík

Do Žebříku jsem přišla v době, kdy jsem nejvíc potřebovala morálně podpořit a povzbudit. Tenkrát mně propustili z práce. Byla jsem úplně rozhozená, nejistá, s obrovským pocitem viny, že nemám práci a nemůžu ji rychle najít. Ani jsem nevěděla, jak to mám dělat. Počítač jsem neměla a také nevěděla, jak na něm pracovat. Na úřadu práce mně poradili jít na počítač do knihovny. Já jsem tam byla několikrát, ale byla jsem schopná jenom se dostat na internet, a otevřít nějakou stránku s pracovními nabídkami. Pracovnice knihovny neměly čas mně to všechno vysvětlovat. A tak jsem tam chodila, nikam to nevedlo a po každé návštěvě knihovny jsem se cítila víc a víc neschopná a nemožná.

Jedna známá mně řekla o Žebříku, že tam mně se vším poradí. Ale já dlouho nemohla jsem sebrat odvahu tam jít a požádat o pomoc. Několikrát jsem byla vedle dveří do centra, ale nevstoupila jsem tam. Doma sama sebe jsem přemlouvala a slibovala, že když tam půjdu a nic se nezlepší, tak už nikdo mě tam nedostane.

Konečně jsem se odhodlala a přišla do Žebříku a nic hrozného se nestalo. Naopak. Za docela krátkou dobu jsem byla seznámena se všemi pracovníky a ukázalo se, že to jsou lidé, kteří profesionálně a chápavě přistupují ke každému klientu. Podpořili mě nejenom morálně, ale pomohli mi napsat životopis a motivační dopis. Pracovnice mi ukázaly, jak mám pracovat na počítači a hledat si práci.

Po psychické stránce mockrát se mnou mluvila sociální poradkyně paní Lenka Poskočilová a pomohla mně pochopit hodně věcí a také je napravit. Za to jsem jí bezmezně vděčná. Teď už rozumím, že jsem normální člověk, který zaslouží kvalitní život, nemůže za nepříznivou politickou situaci, která má vliv i na trh práce. Práci jsem zatím nenašla. Ale mám velké pokroky. V současné době jsem studentkou druhého ročníků Univerzity Palackého v Olomouci, teologická fakulta, spolu s Caritas VOS. A po skončení studia budu schopná svojí poctivou prací pomáhat lidem, kteří to potřebují, vrátit srdečnost a lásku, kterou ve mě vložili lidé ze Žebříku.

GM

MOZAIKA - MULTIKULTURNÍ CENTRUMMultikulturní centrum plné zábavy a zajímavých věcíPestrá nabídka nejrůznějších aktivit pro děti i dospělé.

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství       Olomoucký kraj        Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                  Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Slovo Života                  Dobrovolnické centrum Olomouc                

Napište nám na: zebrik(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.